Mramor a Travertin

Materiály, kterí Vám promění podlahu i obklad stěn v nejoblíbenější prostory Vašeho domova, mají neobyčejnou kresbu a strukturu a jsou opravdu krásné. Pokud rádi děláte věci jinak a toužíte mít mramor v kuchyni, pak Vám to díky speciální úpravě ANTIC CASTEL u vybraných materiálů umožníme. 

Vlastnosti mramorových desek

  1. Odolnost vůči teplotám do 150 stupňů Celsia
  2. Snadná údržba
  3. Odolnost proti mastnotám
  4. Střední tvrdost (nedosahuje vlastností žuly, je nutné krájet s prkýnkem, ale pevnější než dřevo)

Vlastnosti Technistone

Povrchové úpravy mramoru do kuchyně

  • Satinato – povrch zdrsněne kyselinou, méně náchylná poničení, přesto nutno přistupovat s opatrností
  • Antic castel – unikátní povrch, vniká zdrněním povrchu a následnou aplikací speciálního laku, zde si prohlédněte jak vypadá

Porovnání mramoru se žulou

  • Reagují s kyselinou (zanecháte-li přes noc na desce citron, mramor s kyselinou reaguje, lze odstranit opětovným přebroušením.)
  • Jsou nasákavé (při kontaktu s vínem se může vytvořit skvrna, kterou lze odstranit opětovným přebroušením.)
  • Mají sníženou tvrdost (jestliže nepoužíváte prkýnko, je možné desku poškodit, nebo poškrábat, lze odstranit opětovným přebroušením.)
  • Mramor a travertin je určen především na obklady interiérů, kde díky návaznosti kresby při pokládce dokáže vymalovat Váš domov nádhernými obrazci, které prostupují mezi podlahou a stěnami.

Interiérové obklady a dlažby

Mramor a travertin jsou ideální materiály na obklady a dlažby v interiéru, mají krásnou kresbu, kterou umíme provázat po celé podlaze s přesahem na obklady zdí. Materiál působí teple a útulně. Mezi bestsellery patří Daino Reale, Travertino Navona, kterou dokonce umíme dodat s transparentním zaplněním, takže si zachovává unikátní vzhled děrované desky a přitom ji lze snadno udržovat.