_Blog_

Filip Holec s manželkou Bárou

Píše pro vás milovník kamene
Filip Holec
s manželkou Bárou

Zakázky na míru

V uplynulých letech byl populární spíše minimalistický styl, tlumené odstíny a jemné vzory. V současné době se designéři vrací k výrazným motivům, geometrickým vzorům a stále populárnější jsou i barokní ornamenty tvořící velkoformátové obrazce. Důvodem jsou i lepší technologické možnosti zpracování kamene, kdy lze vodním paprskem vyřezat velmi přesný a detailní vzor.

V posledních měsícíh nám roste poptávka kamenných intarzií a to jak v komerčních interiérech, tak i domácnostech, tyto prvky jsme donedávna mohli vidět jen v historických budovách. Jedná se o ornament vyskládaný z jednotlivých kusů kamene lišících se barvou či texturou. 

Proces návrhu a realizace

O tom, že velkoformátový ornament vyvedený v kameni se stane dominantním prvkem dané místnosti, není pochyb. O to důležitější je ale pro mnohé zákazníky, aby takový výrazný prvek byl i originálem. Takovou exkluzivitu zajišťuje atypický design prvku šitý každému projektu na míru.

Základem je představa zákazníka o daném vzoru a materiálovém řešení. Pak na řadu nastupuje vizualizace jak ornamentu samotného, tak i jeho působení v prostoru, protože bez vizualizace se dá jen těžko představit, jak bude tak výrazný prvek v místnosti vypadat. Připravujeme vždy i několik variant, abyste si vybrali opravdu materiály, které Vás osloví.

new

Proto, rozhodnete-li se pro originální design kamenného obkladu či dlažby, nabízíme vám kompletní servis. Na základě vašich prvotních představ vám produkt po podrobné konzultaci rámcově naceníme. V Itálii pak pro vás vybereme konkrétní materiály, které zároveň nafotíme a vytvoříme z nich kvalitní vizualizaci odpovídající skutečnosti. Samozřejmostí bude následná realizace v stoprocentní kvalitě :).