_Blog_

Filip Holec s manželkou Bárou

Píše pro vás milovník kamene
Filip Holec
s manželkou Bárou

Keramika věrně imitující mramor

sám jsem se několikrát málem napálil, na letošním veletrhu v Miláně jsem se zaujetím pozoroval krásnou lesklou desku Bianco Statuario a opravdu jsem zíral, že je to keramika, z dálky není možné poznat, že to není kámen, no vlastne ani z blízka to není vidět. Z vlastní zkušenosti musím přiznat že jde o naprostý top produkt.

Ceramic Worktops

Další výhodou je, že keramika dnes stojí asi polovinu, než kvalitní bílé mramory a když ji šikovně namontujete na zeď, s hranami na pokos, tak je opravdu k nerozeznání o přírodního kamene, prozradí ji pouze lesk světla a to pouze se zkušeným okem.

Bohužel i tady je obligátní ALE, když keramiku poškrábete, nelze s tím nic dělat, oproti tomu kámen lze na místě přebrousit a opravit. Dalším plusem je, že se jedná o přírodní materiál, je teplejší a útulnější a budete mít doma originál. I já bych preferoval kámen, ale to je srdcové rozhodnutí, profesně musím na dálku pokynout výrobcům keramiky, že odvádí špičkovou práci.

Dekton-by-Cosentino-in-Aura11

Takže milí zákazníci vybírejte dle Vašeho gusta, protože opravdu máte z čeho :-) a mějte na paměti, že pokud budete kupovat jen keramiku, tak kameníci nebudou mít co žrát, jak by řekla paní Stela v Pelíškách :-)