_Blog_

Filip Holec s manželkou Bárou

Píše pro vás milovník kamene
Filip Holec
s manželkou Bárou

3D obklady v popředí zájmu

Plastické obklady se loni staly jedním z trháků veletrhu ve Valencii. Vedle stále populárních produktů z betonu či ve stylu retro byly jednou z nejvíce propagovaných položek výrobců.

Veletrh Cevisama ve Valencii je největší evropskou přehlídkou keramického průmyslu. A právě zde již byla loni patrná stoupající popularita 3D obkladů - převážně v tlumených odstínech béžové, šedé a bílé.

Široká paleta vzorů

Plastické obklady (také bývají označovány jako obklady s texturou) nabízí široké spektrum tvarů a lze je designově přizpůsobit každému typu interiéru. Jsou příjemné na dotek a jejich vzhled se mění v průběhu dne v závislosti na intenzitě denního světla. Plasticita povrchu má své výhody (napomáhá tlumit hluk v místnosti), ale i nevýhody (snadněji se zde usazuje prach).

V současnosti na trhu nalezneme 3D obklady z keramiky, dřeva, kovu a různých kompozitních materiálů. My pro Vás však připravujeme i variantu z přírodního kamene, konkrétně z travertinu, který nabízí příjemné zbarvení do světlých, teplých tónů. Připravujeme i jiné materiály, vedle travertinu preferujeme mramory, neboť jejich předností je autentický neopakovatelný vzor na každém kusu.

Jak to vše začalo?

V roce 2013 přišel turecký designér Yiğit Özer s návrhem 3D dlaždic v malém formátu. Jejich výhodou je jejich variabilita - je jen na nás, jak je poskládáme dohromady a jaký motiv tak vznikne.

Předností velkofomátových obkladů je zas jejich rychlá instalace. Celek působí jako umělecké sochařské dílo, ale jeho instalace z prefabrikovaných dílů zabere zlomek času.